IV Niedziela zwykła – 30.01.2022

Jeremiasz opłakujący zburzenie Jerozolimy (obraz Rembrandta)

Dlaczego prorocy są zwykle odrzucani? Dlaczego pozostają niezłomni?
Czytaj dalej: JUTRO NIEDZIELA.

1. W poniedziałek 31 stycznia zakończenie wizyty duszpasterskiej – kolędy w naszej Parafii. Cały czas można jeszcze do poniedziałku zgłaszać kolędę.

2. W środę 2 lutego, Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Błogosławieństwo świec (gromnic) podczas każdej Mszy św. Procesja ze świecami wewnątrz Katedry po Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest to Dzień Życia Konsekrowanego . Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji.

3. W czwartek – św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo św. Błażeja, aby Pan Bóg uchronił nas od choroby gardła.

4. W sobotę – św. Agaty – po Mszach św. błogosławieństwo chleba.

5. Pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 i podczas nabożeństwa modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

6. Pierwszy piątek miesiąca – Msze św. w Katedrze o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00 Odwiedziny chorych: czwartek, piątek i w sobotę od godz. 9.00. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.30 – pierwszy piątek miesiąca dla zabieganych: nabożeństwo pokutne, adoracja, spowiedź i Msza św.

7. Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. o godz. 8.30 w intencjach ŻywegoRóżańca. Po Mszy św. odmówimy różaniec.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na pracerenowacyjne ścian Katedry.

9. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 5 do 9 lutego2022 roku pod hasłem: „ Nie lękajcie się”. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej : wsdelblag.pl.

10. Zachęcamy do Nabycia Gościa Niedzielnego  z dodatkiem Gość Elbląski. Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
       śp. Mieczysław Kudrycki – l. 88 z ul. Królewieckiej,
       śp.  Anna Litwinowicz – l. 98 z ul. Królewieckiej,
       śp. Jadwiga Haładuda – l. 84 z ul. 12 Lutego,
       sp. Lucjan Gnatek – l. 84 z ul. 1 Maja,
       śp. Marianna Tarasińska – l. 85 z ul. Odzieżowej,
       śp. Oskar Zbigniew Hainich – l. 44 z Władysławowa.