IV Niedziela zwykła – 28.01.2024

O tym, czy nasza wiara w Boga jest realna, decyduje słuchanie Jego słowa.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. W piątek 2 lutego , święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. W katedrze będą odprawiane o godz. : 7.00. 8.30, 10.00 i 18.00. Błogosławieństwo świec (gromnic) podczas każdej Mszy św. Procesja ze świecami wewnątrz Katedry podczas Mszy św. o godz. 8.30 i 18.00. Święto Ofiarowania Pańskiego jest Dniem Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. o godz. 10.00 w Katedrze będą się modlić siostry i księża zakonni pracujący w Diecezji Elbląskiej. Ofiary składane w tym dniu na tacę są przeznaczone na pomoc dla klasztorów klauzurowych w Diecezji Elbląskiej.

2. W sobotę 3 lutego po każdej Mszy św. błogosławieństwo za wstawiennictwem św. Błażeja, aby Pan Bóg uchronił nas od choroby gardła.

3. W tym tygodniu: I czwartek, i piątek, I sobota miesiąca.
I czwartek –  modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
I sobota – Msza św. o godz. 8.30 w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy św. różaniec. Po Modlitwie różańcowej i po błogosławieństwie św. Błażeja w Sali kolumnowej Domu Parafialnego zapraszamy na agapę.

4. Odwiedziny chorych w piątek 9 lutego od godz. 9.00.

5. Program wizyty duszpasterskiej – kolędy jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry oraz w gablocie. Wizytę duszpasterską w naszej Parafii kończymy w poniedziałek 5 lutego.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na naszą Katedrę. W niedzielę 11 lutego ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie i oświetlenie katedry.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
      śp. Helena Pilarczyk – l. 90 z ul. Odzieżowej,
      śp. Dorota Renata Kartuszyńska – l. 60 z ul. Grochowskiej,
      śp. Zygmunt Pieszko – l. 87 z ul. Freta,
      śp. Adam Drutel – l. 70 z ul. Rybackiej.