IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. (J 10)

1. Pierwsza Komunia Święta w Katedrze Św. Mikołaja w Elblągu odbędzie się w sobotę 15 maja 2021 r. w trzech grupach o godz. 10.00, 12.00, 14.00 oraz 18 września w sobotę o godz. 11.00.

2. Dzisiaj po Mszach św. parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem dla ludzi biednych i potrzebujących w naszej Parafii.

3. Po Mszach św. w zakrystii do nabycia Przewodnik po Katedrze Elbląskiej Można go nabyć w tygodniu w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Koszt wynosi 20 zł. Jest to publikacja przygotowana i wydana przez naszą Parafię.

4. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt AGD i RTV np. pralki telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na podwórku parafialnym w garażu dnia 27 i 28 kwietnia do godz. 14.00. O godz. 14.00 odbiór sprzętu. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.

5. Pierwsza sobota miesiąca.
7:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja indywidualna)
8:00 – medytacja pierwszosobotnia
8.30 -Msza św. w intencjach Żywego Różańca i Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
Po Mszy św. – Różaniec.

6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Majowe codziennie o godz. 17.30.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę. W niedzielę 2 maja ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace renowacyjne w naszej Katedrze

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Weronika Lemke z ul. Teatralnej – l. 90
– śp. Stanisław Szczepan Biliński z ul. Freta – l. 94
– śp. Marianna Stanisława Seroczyńska z ul. 1 Maja – l. 82
– śp. Danuta Kubik z ul. Teatralnej – l. 81