III Niedziela zwykła (Niedziela biblijna) – 8.01.2023

Z mroków i krain cienistych do światłości. Bóg rozświetla życie człowieka.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego.

2. W środę zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Dzisiaj o godz. 17.00 w Katedrze Św. Mikołaja, odbędzie się „Nabożeństwo Adoracyjne” przy żłóbku, podczas którego kolędy będzie śpiewał chór „REDEMPTORIS” z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Elblągu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

4. O godz. 18.00 dzisiaj w Katedrze Św. Mikołaja uroczysta Msza św. z przedstawicielami innych wyznań chrześcijańskich.

5. W tym tygodniu obchodzimy: wtorek (24.01.) – Św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła, środa ( 25.01.) – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła, czwartek (26.01.) – Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa, sobota (28.01.) – Św. Tomasza z Akwinu.

5. Program wizyty duszpasterskiej – kolędy jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. W tym tygodniu kolęda na ulicy: Stary Rynek, Fabryczna, Zagonowa, Czerniakowska, Piaskowa, Dojazdowa, Pocztowa, Przy Bramie Targowej, Wieżowej, Tartacznej, Szańcowej, Stawidłowej, Zamkowej, Wapiennej, Nowodworskiej, Bocianiej. Wioski : Bielnik Pierwszy, Adamowo Osiedle, Władysławowo.

6. Kolędę w Elblągu rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. w sobotę od godz. 13.00. Na wioskach rozpoczęcie kolędy od godz. 10.00.

7. Nasza parafia organizuje 18.02. taneczny, charytatywny bal ostatkowy. Celem balu jest integracja naszych parafian, miłe spędzenie czasu oraz szczytny cel. Dochód z balu zostanie przeznaczony na Parafialny Caritas, dla najbiedniejszych rodzin. Impreza odbędzie się w sali bankietowej w godz od 19:00 do 04:00. Bal poprowadzi Dj-wodzirej. W menu cztery ciepłe posiłki oraz zimne przekąski. Koszt 200 zł od osoby. Zapraszamy wszystkich parafian do zapisów w zakrystii oraz kancelarii. Pełne Menu
na naszej stronie na Facebooku.

8. W czwartek (26.01.), Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na oświetlenie i dogrzewanie Katedry. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasze Seminarium Duchowne.

11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Janusz Waldemar Czajkowski z ul. Czerniakowskiej – l. 72
śp. Ludmiła Derezińska z USA, – l. 93
śp. Jadwiga Marianna Sitko z ul. Janowskiej, – l. 99
śp. Genowefa Franczak–Balcer z ul. Giermków – l. 92.