III Niedziela Wielkanocna – 26.04.2020

  1. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca:
    • I piątek ? Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 18.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Po południu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych ? na telefon.
    • I sobota – w tym roku z powodu przypadającej następnego dnia IV Niedzieli Wielkanocnej na sobotę 2. maja została przeniesiona uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w sobotę będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30. 10.00 i 18.00. Msza św. o godz. 8.30 w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy św. Różaniec.
  2. W związku z epidemią koronawirusa we Mszach św. i nabożeństwach w Katedrze św. Mikołaja może uczestniczyć 100 osób. Katedra w dni powszednie i w niedzielę jest otwarta : 6.30 ? 19.00. W niedzielę po wejściu do Katedry 100 osób, Katedra zostaje zamknięta. Spowiedź w Katedrze w dni powszednie od godz. 17.30 i podczas każdej Mszy św. W niedzielę okazja do spowiedzi podczas wszystkich Mszy św.
  3. W niedzielę 3. maja będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16:30, podczas której będziemy się modlić za naszą Ojczyznę oraz o błogosławieństwo dla mieszkańców Elbląga.
  4. Od piątku nabożeństwo majowe w niedziele i dni powszednie o godz. 17.30.
  5. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę. Ofiary można wpłacać również na konto parafialne, które jest umieszczone w Biuletynie Parafialnym.
  6. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim za modlitwę w mojej intencji podczas mojego pobytu w szpitalu. Dziękuję Panu Organiście Januszowi Borowskiemu i jego rodzinie za piękny śpiew i oprawę muzyczną podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Słowa podziękowania składam Panu Kościelnemu Jackowi Wróblowi oraz Diakonowi Michałowi za przygotowanie Grobu Pańskiego, oraz Katedry na święta. Wikariuszom Ks. dr. Markowi Piedziewiczowi, Ks. Piotrowi Kanarkowi, Ks. Piotrowi Chmurze dziękuję za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia oraz transmisji Mszy św. i nabożeństw na Facebook’u Katedry.