III Niedziela wielkanocna – 23.04.2023

1. Dzisiaj 23  kwietnia 2023 roku w ramach cyklicznej akcji charytatywnej „Pola Nadziei” jest przy kościołach zbiórka ofiar na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Będą w nią zaangażowani wolontariusze. Bóg zapłać za złożone ofiary i dobre serce.

2. Z powodu  dzisiejszej  Niedzieli Wielkanocnej uroczystość  św. Wojciecha zostaje przeniesiona w tym roku na jutro  – poniedziałek 24 kwietnia.

3. Ks. Biskup dr Wojciech Skibicki, Ks. dr Wojciech Borowski, Ks. dr Marek Piedziewicz obchodzą swoje imieniny. Solenizantom, życzymy dużo zdrowia
i Bożego Błogosławieństwa.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
    wtorek – 25.04. – święto św. Marka Ewangelisty,
    sobota – 29.04. – święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

5. We wtorek 25 kwietnia o godz. 17.00 lub 19.00 sali Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które 13 maja w sobotę przystąpią do Pierwszej Komunii Św. Bardzo proszę o potraktowanie jednego terminu spotkań jako obowiązkowe.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

9. W piątek 19 maja odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci utraconych. Do naszej parafii przyjedzie ks. Wojciech Szychowski,  psycholog i terapeuta, autor książki „Pożegnanie nieprzywitanych”. Serdecznie zachęcamy do informowania i wzięcia udziału w  tym ważnym spotkaniu. Sporo potrzebujących osób nie wie, gdzie szukać wsparcia. Warto skorzystać z wydarzenia, które odbędzie się na ma miejscu, w naszej parafii, a poprzez które chcemy wyjść na przeciw potrzebom wielu osób.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności
    śp. Marek Bogdan Jaśniewski – l. 62 – ul. Stawidłowa,
    śp. Ryszard Mariański – l. 74 – Stary Dzierzgoń,
    śp. Waldemar Władysław Kosowski – l. 69 z ul. Czerniakowskiej,
    śp. Halina Kruszyńska – l. 74 z ul. Hetmańskiej,
    śp. Rafał Tomasz Szeremeta – l. 46 z ul. Rybackiej,
    śp. Krystyna Stępień – l. 66 z ul. Robotniczej.