III Niedziela wielkanocna – 14.07.2024

Bóg ciągle zaskakuje. Zmartwychwstały Jezus zaskakuje swoim miłosierdziem.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA
Foto: Zmartwychwstanie Jezusa – obraz z ołtarza w elbląskiej katedrze (fot. M. Jaworski)

1. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

2. W ramach cyklicznej akcji charytatywnej „Pola Nadziei” dzisiaj przy kościołach odbywa się zbiórka ofiar na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Są w nią zaangażowani wolontariusze. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Diecezjalne uroczystości ku czci Św. Wojciecha odbędą się w piątek i w sobotę 26 i 27 kwietnia 2024 r.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni na święta Zmartwychwstania Pańskiego oraz na świecenia biskupie Księdza Arcybiskupa Janusza Urbańczyka.

5. Jak każdego roku dziękujemy za ofiary na kwiaty do naszej Katedry.

6. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

7. W imieniu wspólnoty Zespołu Szkół Pijarskich im. św. Mikołaja w Elblągu, zapraszamy na dzień otwarty Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Elblągu, 18 kwietnia 2024 r.  w godzinach od 16.00 do 18.00. Będzie to czas, aby się spotkać z uczniami i nauczycielami, porozmawiać o szkole, o Waszych planach i poznać naszą pijarską placówkę. Szkoła znajduje się w budynku przy ul. Saperów 20 (obok Powiatowego Urzędu Pracy). Zespół Szkół Pijarskich to szkoła z wartościami i bogatą tradycją. Zapraszamy. Ponadto informujemy, że rozpoczęliśmy rekrutację do szkoły podstawowej, zerówki i liceum na rok szkolny 2024/2025

8. Już 27 kwietnia z nasze parafii wyruszy pielgrzymka Piesza do Świętego Gaju na coroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, do miejsca jego męczeńskiej śmierci. Zachęcamy do udziały. Koszt to 25 zł powrót autokarem + 5 zł, ubezpieczenie. Zapisy w kancelarii i zakrystii.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
    śp. Krystyna Woźniakowska – l. 78 z ul. Zacisze.