III Niedziela Adwentu (Gaudete) – 13.12.2020

Pieter Bruegl Starszy „Kazanie św. Jana Chrzciciela”

1. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Nie ma Mszy św. o 7.00 rano.

2. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek. W tym roku podczas porannych Mszy św. będziemy bliżej poznawać eucharystię, a także zbierać bombki. Nie zabraknie również tradycyjnego kakao i ciastka na zakończenie nabożeństwa.

3. Zachęcamy dzieci do włączenia się w konkurs na najładniejszy lampionadwentowy, który można wykonać z dowolnego materiału.

4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła PomocyDzieciom: małe po 6 zł, duże po 20 zł. Świece można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnych Rekolekcji Adwentowych. Zachęcamy do korzystania z nabożeństw, uczestnictwa we Mszach św. oraz rorat. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. i podczas Mszy św.

6. W naszej świątyni, przy bocznym ołtarzu, stoi choinka, która ma zachęcić nas do włączenia się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla Maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Zachęcamy by zabrać z niej „bombkę”, na której znajdziemy informacje jak możemy pomóc potrzebującym.

7. W przyszłym tygodniu parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek. Z ofiar tych zostaną przygotowane paczki świąteczne dla 40 rodzin z naszej parafii, które potrzebują pomocy. Za każdy gest dobroci składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Za tydzień w niedziele dzieci ze Szkolnego koła Caritas organizują kiermasz świąteczny. Piękne dekoracje Bożonarodzeniowe będzie można zakupić po każdej Mszy Świętej

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10.  Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

11.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
     śp. Marianna Kamińska – l. 86 z ul. Stawidłowej,
     śp. Jan Zajdziński – l. 83 z Placu Słowiańskiego,
     śp. Irena Śliwa – l. 91 z ul. Hetmańskiej,
     śp. Zdzisława  Makarewicz – l. 88 z ul. Hetmańskiej,
     śp. Zofia Moneta – l. 72 z ul. Giermków, 
     śp. Teodor Panyszak – l. 76  z DPS w Sulęczynie,
     śp. Zofia Janka – l. 61 z ul. Malborskiej.