III Niedziela Adwentu – 12.12.2021

Bardzo często nie widzimy powodów do radości. Nie dlatego, że ich nie ma, lecz dlatego, że z powodu rutyny zatracamy zdolność ich dostrzegania. Nie widząc ich w szarości codziennego życia, próbujemy radość zastąpić emocjonalnym hałasem.
Czytaj dalej: Jutro Niedziela

1. Dziś trzecia Niedziela Adwentu. W naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Zakończenie Rekolekcji w środę. Nauki rekolekcyjne głosi Ojciec Bogdan Waliczek  z Zakonu Paulinów, którego bardzo serdecznie witamy.

2. Program rekolekcje jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry oraz na tablicy ogłoszeń.

3. Roraty o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci: wtorek i czwartek o godz. 6.00 rano. W Adwencie w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano.

4. Po Mszach św. można nabyć świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece małe w cenie 8 zł, duże w cenie 22 zł.

5. 18 grudnia 2021 roku przypada 51 rocznica Wydarzeń Grudnia 1970 r. W Katedrze Św. Mikołaja w sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ofiary Grudnia 70, na którą serdecznie zapraszamy.

6. Do IV Niedzieli adwenty można składać pod choinką prezenty w ramach akcji Paczuszka dla Maluszka. Zawieszone bombki można ze sobą zabrać i zapoznać się z akcją. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję

7. Dziś przy wyjściu z Kościoła, dzieci ze szkolnego koła Caritas przygotowały kiermasz świąteczny. Będzie można na nim zakupić wykonane ozdoby świąteczne.

8. Również przy wyjściu z Kościoła przy kiermaszu będzie można zakupić świece w ramach Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom Caritas

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2022. Zawiera on ponad 60 ciekawych zdjęć z wydarzeń parafialnych i duszpasterskich minionych lat. Został wydrukowany w czytelnym, dużym formacie A3. Zachęcamy do nabywania. Ofiara za kalendarz wynosi 20 zł.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Danuta Zofia Partycka – l. 75 z ul. 1 Maja,
śp. Krzysztof Zborowski – l. 71 z ul. Zagonowej,
śp. Marian Marzec –  l. 91 z ul. Czerniakowskiej,
śp. Ludwika Plutowska – l. 84 z ul. Freta,
śp. Mariola Gąsiorowska –  l. 62 z ul. Fabrycznej.