III Niedziela Adwentu – 11.12.2022

1. Przeżywamy Trzecią Niedzielę Adwentu. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci: wtorek i czwartek o godz. 6.00 rano. W Adwencie w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 .

2. Przeżywamy Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Nauki Rekolekcyjne będzie głosić Ks. Jerzy Urbanik – Salwatorianin. Zakończenie rekolekcji w środę 14 grudnia. Program rekolekcji będzie umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej katedry oraz na tablicy ogłoszeń.

3. Już dziś podczas Świątecznego Spotkania Elblążan ok. 14:00 swój występ będzie miała scholka dziecięca naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania dzieci, które angażują się w posługę muzyczną pod opieką p. Łukasza Geska.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
 wtorek (13.12.) – św. Łucji, Dziewiczy i Męczennicy,
 środa – (14.12. – ) – Św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.

5. W niedzielę 18 grudnia przypada 52 rocznica Wydarzeń Grudnia 1970 r.

6. Świece Caritas – Wigilijne dzieło pomocy dzieciom są do nabycia po Mszy Św. w zakrystii w cenie 10 zł.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

8. Nasza parafia kolejny rok włącza się w akcję paczuszka dla maluszka. Jest toakcja dzięki której pomagamy dzieciom z domów dziecka i innych ośrodków. Przygotowane paczki można składać pod choinką w bocznej nawie Katedry. Można również zabrać bombkę i zapoznać się z akcją. Więcej szczegółów na pierwszej stronie biuletynu parafialnego.

9. Za tydzień w niedzielę wolontariusze ze szkolnego koła Caritas będą prowadzić kiermasz ozdób świątecznych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kiermaszu i wspieraniu Caritas.

10. Na stopniach prezbiterium ustawiony jest kosz do którego można przynosić dary żywnościowe i słodycze. Zostaną one przekazane dla rodzin ubogich z naszej parafii.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Ziemi Świętej w dniach 12-19 czerwca 2023. Informacje na plakatach i w internecie. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z ks. Łukaszem.

12. W sobotę, 17 grudnia o 08.30 będzie Msza Święta dziękczynna za 20 lat istnienia dziecięcego kółka różańcowego. Po Mszy odbędzie się spotkanie przy kawie i herbacie. Zapraszamy wszystkich, którzy należeli w tym czasie do dziecięcej róży różańcowej oraz tych wszystkich, których dzieci polecały w swoich modlitwach .

13. Od dziś można nabyć kalendarz parafialny na rok 2023. Jest to bogato ilustrowane wydanie, zawiera kilkadziesiąt fotografii z różnych wydarzeń duszpasterskich. Ofiara za kalendarz będzie wynosi 25 zł.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Andrzej Sawicki z Domu Św. Brata Alberta 68 l.,
śp. Barbara Teresa Cycyk z ul. Teatralnej84 l.
śp. Zdzisław Grajczak z par. Trójcy Św., 94 l.