II Niedziela Zwykła – 15.01.2023

Bóg nie wybrał strategii zwycięzcy. W Jego styl jest wpisana postawa baranka.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1.  W tym tygodniu obchodzimy:
czwartek (19.01.) – Św. Józefa Sebastiana Pelczara,
sobota ( 21.01.) – Św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy.

2. Program wizyty duszpasterskiej – kolędy jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. W tym tygodniu kolęda odbędzie się na ulicy: Stary Rynek, Teatralnej, Wodnej, Mostowej, Kowalskiej, Odzieżowej, Królewieckiej, Rzeźnickiej, Garbary, Sukienniczej, Robotniczej. Skwer Ofiary Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Malborskiej, Rybnej, Huzarskiej,  Fabrycznej,  Zagonowej. W sobotę kolęda w Kazimierzowie od godz. 10. 00. Prosimy o samochód.

3. Kolędę w Elblągu rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00. W sobotę od godz. 13.00. Na wioskach rozpoczęcie kolędy od godz. 10.00.

4. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach: 28 do 31 stycznia 2023 roku. Więcej informacji na stronie internetowej: wsdelbag.pl. Zgłoszenia na adres email: kolopowolaniowe@gmail.com. Koszt rekolekcji wynosi 100 zł.

5. We wtorek (17.01) Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

6. Od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 stycznia).

7. W sobotę Dzień Babci, w niedzielę Dzień Dziadka.

8. W ferie dzieci z naszej parafii wyjadą na zimowisko do Rabki. Dzisiaj przed Katedrą zbierają ofiary do puszek, celem dofinansowania zimowiska naszych dzieci.

9. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego.

10.  Bóg zapłać za złożone ofiary na naszą Katedrę. Szczególnie na oświetlenie i dogrzewanie.

11.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

12. W dzisiejszą niedzielę (15.01) po Mszy św. Wieczornej ok. godz. 19.00 w katedrze będzie miał miejsce wieczór kolędowy w wykonaniu Janusza Borowskiego oraz Gabrieli, Dominiki i Zuzanny Borowskich. W programie kolędy polskich kompozytorów różnych epok oraz muzyka organowa o tematyce Bożego Narodzenia. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

13.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Sławomir  Boniecki – l. 51 z ul. Malborskiej
śp. Wojciech Jerzy Gołębiewski – l. 63 z ul. Janowskiej
śp. Janina Michalina Cegiel – l. 96 z Placu Słowiańskiego.