II niedziela wielkanocna – 16.04.2023

Przez osiem dni Tomasz był naszym bliźniakiem w wierze.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

2. Po Mszach św. przed Katedrą są zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia Caritas.

3. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Świętego Gaju, która odbędzie się w s obotę 22 kwietnia. Zapisy trwają w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Więcej informacji można uzyskać przy zapisach lub na stronie internatowej Katedry i w gablocie.

4. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W niedzielę 23 kwietnia 2023 roku w ramach cyklicznej akcji charytatywnej „Pola Nadziei” odbędzie się przy kościołach zbiórka ofiar na rzecz Hospicjum Elbląskiego. Będą w nią zaangażowani wolontariusze. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. Z powodu przypadającej 23 kwietnia Niedzieli Wielkanocnej uroczystość św. Wojciecha została przeniesiona w tym roku na poniedziałek 24 kwietnia.

7. Ks. Biskup dr Wojciech Skibicki, Ks. dr Wojciech Borowski, Ks. dr Marek Piedziewicz obchodzą swoje imieniny. Solenizantom, życzymy dużo zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

8. Diakon Paweł Grzona zakończył praktykę duszpasterską przed święceniami kapłańskimi. Dziękujemy mu za piękną pracę i posługę w czasie praktyki. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji wszystkich diakonów naszego seminarium.

9. Nasza parafia zaprasza do udziału w pielgrzymce do Grecji śladami Św. Pawła. Szczegóły wyjazdu są podane na plakatach w gablocie.

10. Bardzo serdecznie dziękuję za kwiaty do Grobu Pańskiego Państwu Adamkowskim z Raczek Elbląskich oraz Państwu Walentynowiczom z ul. Druskiej.

11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie naszej świątyni na święta Zmartwychwstania Pańskiego.

12. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Marek Zdrojewski z ul. Teatralnej l. 59,
śp. Barbara Nos z Łuplantanowa