II Niedziela Wielkanocna – 11.04.2021

Eugeniusz Kazimirowski, Obraz Jezusa Miłosiernego, 1934

1. Dzisiaj przed Katedrą są zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na duszpasterstwo charytatywne – Caritas – Diecezji Elbląskiej.  Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. We wtorek 13 kwietnia 20 kwietnia o godz. 19.00 w Katedrze odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci które w mają przystąpić do Pierwszej Komunii św. 15 maja 2021 roku. Bardzo proszę o potraktowanie tego spotkania jako obowiązkowe.

3. Dzisiaj po Mszach św. przed Katedrą można nabyć Przewodnik po Katedrze Elbląskiej. Można go również nabyć w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Jest to publikacja przygotowana i wydana przez naszą Parafię. Obrazuje bogatą historię naszej świątyni. A także prezentuje jej obecne wyposażenie. Bez wątpienia dzięki przewodnikowi będzie można dowiedzieć się także nowych rzeczy na temat Katedry. Książka ma 84 strony i jest bogato ilustrowana archiwalnymi i aktualnymi fotografiami. Koszt 20 zł.

4. Jak można zauważyć i usłyszeć w niektóre niedzielę i uroczystości w naszej parafii powstała we Wrześniu schola liturgiczna. Jeśli ktoś by chciał dołączyć do tego dzieła zapraszamy na przesłuchanie do scholi w czwartek 15 kwietnia o godzinie 19.00 w sali kolumnowej na plebani.

5. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

6. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na święta Zmartwychwstania Pańskiego: kwiaty do Grobu Pańskiego, wykonanie ciemnicy i Grobu Pańskiego.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
– śp. Ryszard Pietruszyński – l. 52, z ul. Nowodworskiej
– śp. Danuta Jakubowska – l. 69, z Tropów Elbląskich