II Niedziela Adwentu – 4.12.2022

Prorocy stworzyli sylwetkę Mesjasza. Prorockiemu portretowi odpowiada Jezus.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

(Grafika: Probably by Bartolomé Esteban Murillo, Saint John the Baptist in the Wilderness)

1.  Przeżywamy Drugą Niedzielę Adwentu. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci: wtorek i czwartek o godz. 6.00 rano. W Adwencie w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 .

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze adoracja Najświętszego Sakramentu:
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
17.30 – różaniec i zakończenie adoracji.

3.  Dziś przed katedrą zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. We wtorek 6 grudnia – święto patrona Elbląga i katedry św. Mikołaja. W Katedrze św. Mikołaja – uroczystość odpustowa. Msze św. o godz.: 6.00, 8.30 i suma odpustowa o godz. 18.00. Na sumie odpustowej o godz. 18.00 będziemy gościć Ojca Generała z Zakonu Ojców Paulinów Dra Arnolda Chrapkowskiego, który wygłosi kazanie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

5. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w Katedrze: 6.00, 8.30, 18.00.

6. W sobotę 10 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe. Zakończenie rekolekcji w środę 14 grudnia. Program rekolekcji będzie umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej katedry oraz na tablicy ogłoszeń.

7. Świece Caritas – Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są do nabycia po Mszy Św. w zakrystii w cenie 10 i 20 zł.

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

9.  Nasza parafia kolejny rok włącza się w akcję paczuszka dla maluszka. Jest trochę akcja dzięki której pomagamy dzieciom z domów dziecka i innych ośrodków. Przygotowane paczki może składać pod choinką bocznej nawie można również z choinki zabrać bombkę i zapoznać się z akcją a więcej szczegółów na pierwszej stronie biuletynu

10. Za tydzień w niedzielę wolontariusze ze szkolnego koła Caritas będą prowadzić kiermasz ozdób świątecznych. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kiermaszu i wspierania Caritas.

11. Schola katedralna to młody zespół założony w 2020 roku przy katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Jej celem jest uświetnianie Mszy Świętych i innych uroczystości sprawowanych w kościele katedralnym w zgodzie z przepisami liturgicznymi, zwłaszcza z instrukcją o muzyce kościelnej. W repertuarze scholii znaleźć można chorał gregoriańskich jak i dzieła współczesnych kompozytorów. Scholę tworzą ludzie wrażliwi na piękno liturgii. Jeśli kochasz piękną liturgię i śpiewy w czterogłosie to jest to zaproszenie dla Ciebie! Próby odbywają się w czwartki o godz 19. Bliższe informacje u ks Piotra Chmury i Adelajdy Skop.

12. Na stopniach prezbiterium ustawiony jest kosz do którego można przynosić dary żywnościowe i słodycze. Zostaną one przekazane dla rodzin ubogich z naszej parafii.

13. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarz parafialny na rok 2023. Jest to bogato ilustrowane wydanie, zawiera kilkadziesiąt fotografii z różnych wydarzeń duszpasterskich. Ofiara za kalendarz będzie wynosiła 25 zł.

14. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 12-19 czerwca 2023r. Więcej informacji na plakatach i u ks. Łukasza. Dziś o godz. 19.00 na plebanii spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów.

15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Józefa Wyrwas – l.  95 z ul. Robotniczej,
śp. Jerzy Kwietniewski – l. 91 z ul. Malborskiej.