I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022

Ze złem się nie dyskutuje, lecz ucieka się do Słowa Boga.
Czytaj dalej: JUTRO NIEDZIELA

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. W Katedrze adoracja Najświętszego Sakramentu:
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego,
17.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Nasza parafia organizuje wyjście do kina na film „Cud Guadalupe”. To pierwszy kinowy film
o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Twórcom filmu udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści. Seans odbędzie się w sobotę 12 marca o 13:00 w „Światowidzie” koszt biletu to 14 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Informacje u ks. Łukasza.

3. We wtorek 08. marca modlimy się za kobiety z okazji Dnia Kobiet.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: 9.00 – dla dorosłych, 16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla dorosłych, 20.00 – dla młodzieży.

5. W piątek o 20:00 obędzie się w katedrze wyjątkowa, śpiewana droga krzyżowa „Ślad Losu”. Wykona ją młodzież z Elbląga, oraz innych miejscowości. Śpiewanym rozważaniom Męki Pańskiej będzie towarzyszyła gra instrumentów klasycznych. Serdecznie zapraszamy.

6. W nocy z 18./19. marca w seminarium duchownym odbędzie się kolejne Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej. Zapraszamy ludzi młodych od 8. Klasy szkoły podstawowej do 35. r. życia. Więcej informacji w internecie oraz w gablocie.

7. Za tydzień zbiórka do puszek z II Niedzieli Wielkiego Postu na rzecz misji tzw. (Ad Gentes).

8. W przyszłą niedzielę przypada IX rocznica wyboru Papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

9. 19. Marca zapraszamy na spotkanie z wyjątkowym gościem Wiesławem Jindraczkiem, który przyjedzie do nas z Krakowa. Pan Wiesław przez długie lata nie znał boga i Go nie potrzebował. Podzieli się z nami świadectwem drogi swojego życia, na której to Bóg sam go odnalazł. Spotkanie zaczniemy mszą św. o 18:00, po niej świadectwo Wiesława, a na zakończenie Adoracja z modlitwą o uwolnienie.

10. Po Mszy św.można nabyć duchowy przewodnik po Wielkim Poście.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

12. Do domu parafialnego można przynosić dary rzeczowe, które przekażemy jako wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Na plakacie w gablocie zamieściliśmy informacje o potrzebnych produktach. Podczas zbiórki pieniędzy w minioną niedzielę i środę uzyskaliśmy imponującą kwotę 22.770,86 zł., która poprzez Caritas Polska trafi na pomoc Ukraińcom.

13. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski. Jest również do nabycia Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Julia Natasza Grochowska z Kazimierzowa – l. 20,
śp. Maciej Pisarek z ul. 12 – Lutego– l. 84.