I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

1. Rozpoczynamy Adwent – okres przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Nie będzie Mszy św. o 7.00.

2. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek. W tym roku podczas porannych Mszy świętych będziemy bliżej poznawać Eucharystię, a także zbierać bombki. Nie zabraknie również tradycyjnego kakao i ciastka na zakończenie nabożeństwa.

3. Zachęcamy dzieci do włączenia się w konkurs na najładniejszy lampion adwentowy, który można wykonać z dowolnego materiału. Zdjęcia z przygotowań, a także samego lampionu można umieścić na Facebooku parafialnym (@KatedraElblag) jako komentarz pod postem konkursowym, albo wysłać na adres katedra.elblag@gmail.com. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na ostatnich roratach dla dzieci (w wigilię – 24.12).

4. W naszej świątyni, przy bocznym ołtarzu, pojawiła się już pierwsza choinka, która ma  zachęcić nas do włączenia się w bożonarodzeniową akcję Paczuszka dla Maluszka organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Szczegóły na temat akcji możemy znaleźć w Biuletynie Katedralnym, czy na „bombkach” znajdujących się na choince, które można zabrać ze sobą do domu.

5. W poniedziałek święto Św. Andrzeja Apostoła. W czwartek wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

6. W tym tygodniu: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. I czwartek – podczas Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwa modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  I piątek – Msze św. w Katedrze o godz. 6.00, 8.30, 18.00 i 20:30. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Odwiedziny chorych na zgłoszenie telefoniczne. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. O 19:30 czwarty raz odbędzie się „Pierwszy Piątek dla zabieganych”: konferencja z rachunkiem sumienia, Adoracja i spowiedź oraz Msza św. Wynagradzająca.
 I sobota – Msza św. o godz. 8.30 w intencjach Żywego Różańca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.: 7:30 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, 8:00 – medytacja przed Najświętszym Sakramentem, 8:30 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, 9:00 – różaniec

7. W niedzielę 6 grudnia przypada Św. Mikołaja – Patrona naszej Parafii oraz Patrona miasta Elbląga. Odpust zupełny będzie można uzyskać podczas każdej Mszy św.

8. W niedzielę 6. grudnia obchodzimy XXI Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. przed Katedrą zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

9. W następną niedzielę Parafialny Zespół Caritas rozpocznie rozprowadzanie świec wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małych po 6, a dużych po 20 zł.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę. Za tydzień w niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe przy Katedrze.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Maria Krystyna Bartkiewicz – z Placu Słowiańskiego – l. 83,
śp. Henryk Heida – z ul. Powst. Warszawskich – l. 67,
śp. Tomasz Zięba – z ul. Giermków.– l. 56.