I Niedziela Adwentu – 27.12.2022

Jesteśmy umówieni. A tego, kto o tym zapomni, powtórne przyjście Jezusa niemile zaskoczy.
Czytaj dalej – JUTRO NIEDZIELA

1.  Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu. Roraty w dni powszednie o godz. 6.00 rano. Roraty dla dzieci: wtorek i czwartek o godz. 6.00 rano. W Adwencie w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 rano.

2.  Nieszpory  z wypominkami za zmarłych  dzisiaj o godz. 17.30.Różaniec z wypominkami za zmarłych do środy włącznie o godz. 17.30.

3.  W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednychi potrzebujących . 50% – Caritas Parafialna i 50% Caritas Diecezjalna.

4. W środę – święto Św. Andrzeja, Apostoła.
    W sobotę – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

5.  W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. I piątek  –  Msze św. w Katedrze o godz. 6.00, 8.30, 16.30 i 20.15. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.

6.  I sobota – Msza św. o godz. 8.30 w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy św. odmówimy Różaniec.

7.  Odwiedziny chorych: czwartek, piątek i sobota od godz. 9.00.

8.  Pan organista Janusz Borowski i Pan Kościelny Jacek Wróbel roznosząopłatki na stół wigilijny.Poświęcony opłatek, którym dzielimy się podczas Wigilii jest symbolemjedności i pokoju. Niech nie zabraknie go w tym roku w naszych domachi mieszkaniach.

9.  Za tydzień przed Katedrą zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi naWschodzie.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace renowacyjne przy naszej Katedrze. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

11. Nasza parafia organizuje wyjście do kina na film Prorok. Film opowiada o Błogosławionym Stefanie Kardynale Wyszyńskim, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Seans odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 14.00 w kinie Światowid. Koszt 14 zł. Zapisy w zakrystii, kancelarii i u ks. Łukasza.

12. W piątek o godz .16.30 zapraszamy na Msze św. dla dzieci. Po Mszy spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej

13. Świece Caritas – Wigilijne działo pomocy dzieciom są do nabycia po Mszy Św. w zakrystii w cenie 10 i 20 zł.

14. Od początku wojny na Ukrainie, jako wspólnota parafialna i działająca w naszej parafii wspólnota wolontariuszy Caritas, włączamy się w pomoc charytatywną. W wielu miejscach w Ukrainie brakuje prądu, przez co ogranicza się funkcjonowanie szpitali i domów dziecka. Pilnie potrzebne są generatory prądu nowe lub używane, które pozwolą podtrzymywać pracę inkubatorów dla dzieci w szpitalach. Więcej informacji udziela ks. Piotr i Caritas naszej parafii.

15.  Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski. 

16. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
      śp. Tadeusz Bartoszewicz – l.72 z ul. Teatralnej.