EPP – Pielgrzymowanie w czasie pandemii

Szczęść Boże drodzy Pątnicy.

Każdego roku pielgrzymujemy na Jasną Górę ciesząc się tym samym spotkaniami w pątniczej wspólnocie grupy „Katedra Elbląg”. Niestety w obecnym roku cały świat boryka się z pandemią, której skutki bardzo boleśnie wszyscy odczuwamy. Również nasza pielgrzymkowa wspólnota będzie musiała zmierzyć się z wieloma ograniczeniami i niedogodnościami związanymi z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Dlatego też w tym roku nasze pielgrzymowanie będzie wyglądać zupełnie inaczej niż w ubiegłych latach.

Po pierwsze: grupy pielgrzymkowe zostaną radykalnie ograniczone co do ilości osób – nasza grupa została połączona z grupą „Elbląg Północ” i w sumie może liczyć 35 osób (z każdej grupy po 15 osób + księża, kwatermistrzowie i transport).

Po drugie: wszystkie noclegi będą wspólne – w salach, domach kultury i innych miejscach. Nie będzie możliwości nocowania „na kwaterach” u gospodarzy.

Po trzecie: nasi kwatermistrzowie będą musieli przygotowywać więcej posiłków, gdyż nie będziemy mogli korzystać z gościnności sióstr i braci na trasie.

Po czwarte: będziemy musieli zachowywać wszystkie obostrzenia sanitarne, które zostaną podane przez odpowiednie służby.

To najważniejsze informacje na tę chwilę. Sytuacja epidemiczna jest bardzo dynamiczna, dlatego wciąż możemy spodziewać się nowych informacji – tych przyjemnych, jak i nieprzyjemnych. Proszę Was o modlitwę za dzieło Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej.

Z pamięcią w modlitwie
Ks. Piotr Kanarek – przewodnik