III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

Duccio di Buoninsegna – Appearance While the Apostles are at Table – WGA06738

1. Dzisiaj Niedziela Biblijna.

2. We wtorek 20 kwietnia o godz. 19.00 w Katedrze Św. Mikołaja odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które mają 15 maja 2021 roku przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo proszę o potraktowanie tego spotkania jako obowiązkowe.

3. Dzisiaj po Mszach św. w zakrystii można nabyć Przewodnik po Katedrze Elbląskiej. Można go również nabyć w tygodniu w Kancelarii Parafialnej.Koszt wynosi 20 zł.Jest to publikacja przygotowana i wydana przez naszą Parafię.

4. W piątek 23 kwietnia przypada uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Elbląskiej. W tym dniu imieniny obchodzi Ks. Biskup Wojciech Skibicki. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w Jego intencji.

5. W niedzielę obchodzimy Św. Marka. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji Ks. Marka Piedziewicza, który obchodzi w tym dniu swoje imieniny.

6. Jak można zauważyć i usłyszeć w niektóre niedziele i uroczystości w naszejparafii powstała we wrześniu schola liturgiczna. Jeśli ktoś by chciał dołączyćdo tego dzieła zapraszamy na przesłuchanie do scholi w czwartek 22 kwietniao godz. 19.00 w sali kolumnowej na plebanii.

7. Zapraszamy na Apel Jasnogórski przygotowany przez pielgrzymów grupy Katedra Elbląg, który odbędzie się w sobotę o godzinie 19:00. Będziemy mieli okazję wysłuchać świadectwa i przypatrzyć się kolejnej części modlitwy Pańskiej: „odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”.

8. W przyszłą Niedzielę 25 kwietnia parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na comiesięczną pomoc dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Za wszelkie okazane dobro składamy serdecznie Bóg zapłać.

9. Dziś po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania rok II – grupa księdza Piotra Chmury.

10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na Katedrę.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Bronisław Rummel – l. 96 z ul. Królewieckiej
    śp. Celina Góralczyk – l. 92 z ul. Zacisze
    śp. Janina Bilińska –  l. 92 z ul. Freta
    śp. Stanisława Tymoszczuk – l. 93 z ul. Stawidłowej
    śp. Halina Janina Piaskowska – l. 87 z ul. Stary Rynek