1. Dzisiaj święto Ofiarowania Pańskiego ? Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie świec gromnic. Podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie procesja ze świecami wewnątrz Katedry. Prosimy o przyniesienie świec ? gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to także Dzień Życia Konsekrowanego.
 2. Pierwsza niedziela miesiąca ? w Katedrze adoracja Najśw. Sakramentu:
  •  15.00 ? Koronka do Miłosierdzia Bożego,
  •  17.30 ? Różaniec i zakończenie adoracji.
 3. W poniedziałek ? Św. Błażeja ? patrona od chorób gardła. Po każdej Mszy błogosławieństwo Św. Błażeja, aby Pan Bóg uchronił nas od choroby gardła.
 4. w środę Św. Agaty, męczennicy ? poświęcenie chleba po Mszach św.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca- na Mszy św. o godz. 18.00 i podczas nabożeństwa modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne
 6. Pierwszy piątek miesiąca ? Msze św. w Katedrze będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.30, 16.30 ? dla dzieci i o godz. 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
 7. Odwiedziny chorych: czwartek, piątek, sobota od godz. 9.00.
 8. Program kolędy jest umieszczony w Biuletynie Parafialnym, na stronie internetowej Katedry oraz w gablocie. We wtorek zakończenie kolędy. W środę i w czwartek kolęda uzupełniająca w godz. : 16.00 ? 17.30. Prosimy o zgłaszanie kolędy w zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
 9. Dzieci zapraszamy na bal karnawałowy. Odbędzie się on w sobotę (8.02) o godz. 12:00 w sali na plebani. Zachęcamy, aby przebrać się za wybranego świętego.
 10. Za złożone ofiary na Katedrę składamy Bóg zapłać. Rozpoczęliśmy prace renowacyjne przy kolejnych filarach w Katedrze. W przyszłą niedzielę 9.02. ofiary składane na tacę są przeznaczone na wykonanie tych prac.
 11. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  •  śp. Stanisław Paliński ? l. 82 ? z ul. 12 Lutego
  •  śp. Jolanta Kielczyk ? Jankowska ? l. 62 z Nowakowa
  •  śp. Krystyna Sidorow ? l. 75 z ul. Huzarskiej
Święto Ofiarowania Pańskiego – 2.02.2020

Dodaj komentarz