W ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zachęcamy do wspólnej modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia w każdy ostatni czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 18:00. Najbliższe spotkanie już 31 marca.

kard. Nycz o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

positio kard. Wyszyńskiego

Kościół w Polsce bez Prymasa Tysiąclecia?

Boże w Trójcy Świętej Jedyny,

Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją Miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Boże, źródło wszelkiej świętości, spraw, prosimy Cię, aby Kościół zaliczył go do grona swoich świętych. Wejrzyj na jego heroiczną wiarę, całkowite oddanie się Tobie, na jego męstwo wobec przeciwności i prześladowań, które znosił dla imienia Twego. Pomnij, jak bardzo umiłował Kościół Twojego Syna, jak wiernie kochał Ojczyznę i każdego człowieka, broniąc jego godności i praw, przebaczając wrogom, zło dobrem zwyciężając. Otocz chwałą wiernego Sługę Twojego Stefana Kardynała, który wszystko postawił na Maryję i Jej zawierzył bez granic, u Niej szukając pomocy w obronie wiary Chrystusowej i wolności Narodu. Ojcze nieskończenie dobry, uczyń go orędownikiem naszych spraw przed Tobą. Amen.

Pokornie Cię błagam, Boże, udziel mi za wstawiennictwem Stefana Kard. Wyszyńskiego tej łaski, o którą Cię teraz szczególnie proszę?

P1000
Tagi:                            

Dodaj komentarz