1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją ? o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. Nowennę do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro odprawimy po Mszy św. o godz. 8.30; w dni powszednie natomiast po Mszy św.o godz. 18.00.

2. Jutro ? drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w naszej katedrze będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. W drugie Święto Wielkanocne Diakon naszego Seminarium Duchownego Adam Insadowski kończy praktykę duszpasterską  w naszej parafii. Dziękujemy Księdzu Diakonowi za piękny przykład i postawę wobec dzieci, młodzieży i dorosłych oraz posługę duszpasterską. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich diakonach i klerykach naszego Seminarium.

4. W ramach obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zachęcamy do wspólnej modlitwy o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego podczas Mszy św. w czwartek, 31 marca o godz. 18.00.

5. Serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a także za wykonanie Ciemnicy i Grobu. Słowa wdzięczności kieruję także do naszego Seminarium Duchownego oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Za oprawę muzyczną dziękuję Ks. dr. P. Towarkowi oraz P. J. Borowskiemu, organiście. Bóg zapłać Księżom Biskupom, Kapłanom pracującym w Seminarium, Ks. W. Borowskiemu, Ks. P. Brykowi za posługę w konfesjonale.

6. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, po Mszach św. przed katedrą będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

7. W przyszłą Niedzielę ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na prace wykonywane przy naszej katedrze (zakrystia). Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać!

8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego z dodatkiem Gość Elbląski.

Ludzie, których pozbawiono radości religijnych, siedzą jak ptaki z podwiązanymi skrzydłami… żal nam tych ludzi (…) Zatrzymaliśmy się nieco przy stoliku dyżurnego. Zachęcaliśmy go, aby bronił się przed smutkiem, bo nie wypada zwycięzcom, aby mieli takie miny pogrzebowe. Zresztą na świecie wszystko zmartwychwstaje. Trzeba tylko zachować wolę życia. Uśmiechnął się z aptekarską ostrożnością (Sługa Boży Stefan kard. Wyszyński, Prudnik ? Wielkanoc, 10 IV 1955).

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27 III 2016
Tagi:    

Dodaj komentarz